Nagy álmunk volt egy saját fejlesztőház létrehozása. Szerettünk volna egy olyan helyet teremteni, ahol a hozzánk érkező gyermekek fejlesztése és fejlődése a legfontosabb, ahol családias a légkör és ahol a gyermekek mellett a szülőkkel is törődünk.
Terápiák
Turbóka terápia
Az intenzív tréning egy összetett koncepción alapuló mozgásszervi és neuromotoros rehabilitáció.
Cél az idegrendszer szenzomotoros funkcióinak finomítása és a megfelelő mozgásminták megéreztetése, valamint begyakorlása/automatikussá tétele, ennek érdekében különböző szenzoros ingerek adásával próbáljuk kiváltani a megfelelő motoros választ.
Az intenzitást a magas ismétlésszámmal, az ingersűrűséggel, a feladatok többszöri ismétlésével, az időtartammal, a gyakorisággal érjük el. Ez egyfajta lökésként hathat a gyermekek fejlődésében, átlendítheti őket a megrekedt fejlődési szakaszon.
A terápia minden esetben egyénre adaptált, így bármely mozgásszervi érintettség esetén ajánljuk.
Konduktív fejlesztés
A konduktív szó jelentése rávezetés. A konduktor egy olyan holisztikus szemlélettel dolgozó szakember, aki egy komplex nevelési rendszeren keresztül rávezeti a gyermeket arra, hogy az egyes feladatokat hogyan tudja lehetőségeihez mérten a leginkább önállóan kivitelezni.
A konduktív nevelés összetett feladat. Az órákon a mozgás fejlesztése mellett az értelem és az önellátás fejlesztése is zajlik. Gyermekeknél a megvalósítás játékos formában és az életkori sajátosságokat figyelembe véve történik.
Gyógypedagógia
A gyógypedagógia feladata, hogy a sérült, speciális nevelési igényű gyermekeket képességeik határáig fejlessze, igényeihez igazodó eljárások alkalmazásával az eredményes társadalmi beilleszkedésüket elősegítse.
Evésterápia
A megkésett, vagy eltérő fejlődés okozta evési nehézségek, illetve evészavarok estén ajánlott az evésterápiás foglakozás. A foglakozásokon a szülő, a gyermek, és a terapeuta, közösen, csapatként együttműködve, játékosan keresi a válaszokat.
Mikor érdemes evésterápiára jönni?
– Nem rág / harap.
– Nem eszik darabos ételt.
– Étkezéskor gyakori az öklendezés / hányás
– Elhúzódó etetés (20-30 perc)
– Csak 2-5-10 féle ételt fogad el
– Szín, állag vagy hőmérséklet alapján válogat
– Elutasít minden új ízt, vagy állagot
– Nem iszik pohárból vagy cumisüvegből
Mancsterápia
A kézterápia során a finommanipuláció fejlesztése mellett, hangsúlyt fektetünk a kéz önellátó funkcióinak gyakorlására.
A felső végtag izmainak és ízületeinek bemelegítő átmozgatása után a foglalkozás során a nagymozgásoktól haladunk a finommotorikus mozgások felé.
Boka- és lúdtalptorna
Manapság egyre gyakoribb, hogy már fiatal korban felbomlik a talp statikai egyensúlya, megsüllyednek a talp boltozatai, ez a későbbiekben fájdalomhoz, a fiziológiás egyensúly megbomláshoz (boka-, térd-, csípő- és gerincproblémák) vezethet.
Ezek elkerülése érdekében már kora gyermekkortól javasolt a torna elkezdése és a megfelelő lábbeli kiválasztása, akár prevenció, akár korrekció céljából. A talptorna segít helyreállítani a talp statikai egyensúlyát, a funkcionális tornagyakorlatok révén a talp megfelelő izmai folyamatosan erősödnek.
Tartásjavító gerinctorna
A gerinctorna elősegíti a törzsizmok erősítését, az izommerevség megakadályozását, valamint oldja a beszűkült gerincmozgásokat és javítja a testtartást.
A fő cél a körülményekhez és a gyermek állapotához képest a lehető legnagyobb mozgástartomány elérése és fenntartása, valamint a testtartás optimalizálása.
Baba Torna
A Baba tornát, illetve a mozgásfejlődés nyomon követését azon gyermekeknek ajánljuk, akik egy vagy több fejlődési területen elmaradást mutatnak az életkoruknak megfelelő szinttől.
Javasoljuk, hogy már 6-8 hetes korban vegyenek részt a babával egy felmérésen, tanácsadáson. Ebben az életkorban már el lehet kezdeni egy személyre szabott, aktív tornát.
BBMM babamasszázs
A babamasszázst 1-1,5 hónapos kortól, amikor a baba már adaptálódott a külvilághoz, érdemes elkezdeni és bevezetni a mindennapi teendők közé.
Hidróka
A vízben végzett terápia során a vesztibuláris rendszer aktiválásával támogatjuk az idegrendszer érését, valamint a több szenzoros inger egyidejű alkalmazásával segítjük a szenzoros integrációt. Kihasználva a vízi közeg adta lehetőségeket, a gyermekek megérezhetik a szabadabb mozgást. Mind normál, mind eltérő fejlődésmenetű babáknál kiválóan alkalmazható.
A víz felhajtóereje facilitálja a mozgásokat, spasticus gyerekeknél segít az ellazulásban, hipotón gyerekeknél pedig a tonizálásban.
Táplálóka
A dietetika alkalmazott táplálkozástudomány, mely egyrészt preventív jellegű és az egészség megőrzését, fenntartását szolgálja, másrészt egyes megbetegedések, kóros állapotok javítására, egyénre szabott táplálkozási tanácsadás, életmódváltás diétás étrend kialakításával.
Vannak olyan kórképek, melyek általában magukban foglalnak étkezési zavarokat, ide tartoznak például a központi idegrendszeri károsodások, itt összetett problémáról van szó, de a helyesen kialakított táplálás ez esetben is elengedhetetlen.
SMR-henger, Fascia pisztoly terápia
A szakszerű masszázs, ezekkel a speciális eszközökkel jelentősen hozzájárul az izom- és ízületi panaszok kialakulásának megelőzéséhez és hatékonynak bizonyul a rehabilitáció terén is. Segítségével növelhető az ízületek mozgástartománya, csökkennek a krónikus gerinc-, ízületi- és izompanaszok, fájdalmak, javítja a testtudatot, a koordinációt.
További információkért és a mindenkor aktuális árakért látogassa meg a Apróka fejlesztőház
hivatalos webhelyét!
Apróka fejlesztőház
Tel: +36 30 910 2596
E-mail: info@aprokafejlesztohaz.hu
Konduktorok
dietetikus
akadályozottak pedagógiája és
pszichopedagógus),evésterapeuta, képzésben lévő családterapeuta